Zastanawiasz się, w jaki sposób osiągnąć szczęście? Jeżeli nie umiesz być w swoim życiu dziś na 100%, to nie będziesz w nim nigdy. To jest kwestia wyboru tego, gdzie kierujesz swoje skupienie, a nie zaawansowana magia dla wtajemniczonych.

Badania z 2010 roku „Wandering mind is unhappy mind” ( Matthew Killingsworth i Dan Gilbert) opublikowane w “Science”, prestiżowym dzienniku naukowym pokazują, że największym wskaźnikiem bycia nieszczęśliwym jest BRAK OBECNOŚCI W TYM, CO JEST TERAZ. Jeżeli nie ma Cię w 100% w tym co jest teraz, masz duże szanse być nieszczęśliwy. Nie chodzi tu o odczucia wesołości tylko o prawdziwe szczęście.

Okazuje się, że jeżeli przechodzisz przez trudny czas i próbujesz uciec od niego, myśląc o czymś przyjemnym, jesteś tak samo nieszczęśliwy jak wtedy, kiedy robisz coś przyjemnego i nie jesteś w tym obecny. Nie o rodzaj emocji chodzi, ale o umiejętność ich przeżywania i prowadzenia swojego skupienia świadomie. Dobrze przeżyty smutek, jest tak samo ważny, jak dobrze przeżyty zachwyt.

Szczęście to o wiele więcej niż miłe odczuwanie.

Szczęście to nie poczucie nieprzemijającej radości.


Szczęście to zaangażowanie naszej świadomości i branie obecnego momentu takim, jaki jest i podejmowanie najlepszej z możliwych decyzji — to jest to życie w pełni! To jest sprawczość, to jest wolność.


Już nie uciekasz i nie żyjesz w „życzeniowości”, gdybaniu czy przyszłości (gdyby było inaczej… jeśli on by tego nie zrobił…za moich czasów… to wszystko ich wina…co to będzie…itd. itp.), nie skupiasz się na tym, nad czym nie masz kontroli. Wybierasz posiąść do maksimum to, co od Ciebie zależy — po pierwsze własne skupienie!

Teraz jesteś TU I BIERZESZ WSZYSTKO TO, CO JEST. Nie udajesz, że czujesz się dobrze, kiedy nie czujesz się dobrze, a także nie umniejszasz bogactwu chwili, które masz w tym momencie w postaci serdecznej koleżanki pijącej z Tobą herbatę.

Problemy są do rozwiązania.
Emocje do odczucia.
Trudne fakty do skonfrontowania.
Złamane serce do wyleczenia.
Błąd do naprawienia.
Kwiaty do zachwycania się.
Muzyka do cieszenia się nią.
Rany do wygojenia.
Ludzie do kochania.

Nie czekaj, bo pełnia Twojego życia jest TU I TERAZ do Twojej dyspozycji!